Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dünya Vegan Günü

1 November 2020

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair toplumsal farkındalık yaratmak, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak için 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmaları ile kutlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmak için Türkiye dahil pek çok ülkede düzenleniyor.

Vegan Derneği olarak 1 Kasım için planladığımız veganlık temelli farkındalık programımız 30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen depremin ve küçük ölçekli tsunaminin insanlar ve hayvanlar üzerinde yarattığı fiziksel ve psikolojik tahribat ile gündem akışının seyri nedeniyle 7 Kasım’a ertelendi. Duyurumuzun tamamını bu bağlantıdan okuyabilir, 1 Kasım’da diğer vegan grup ve topluluklar tarafından gerçekleştirilecek etkinlikleri bu bağlantıda ve Instagram üzerinde #DünyaVeganGünü ile #1KasımDünyaVeganGünü etiketleri altında bulabilirsiniz.

Details

Date:
1 November 2020