Vegan Akademi

vegan derneğİ

Veganlık etik temelli bir hak arayışıdır, ancak vegan olmamız için birden fazla neden vardır.

Hayvanların yaşamları boyunca maruz bırakıldığı kötü muameleler, bu süreçte doğaya verdiğimiz büyük zararlar ve gerek beden, gerekse akıl sağlığımızın olumsuz beslendiği bu yıkıcıve yıpratıcı süreç, kararlarımızı ve alışkanlıklarımızı bir kez daha sorgulamamamız gerektiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Dünya nüfusu hızla artarken, insan dışındaki canlılar bu artıştan orantısız bir biçimde zarar görmeye devam ediyor. Oysa çevremize karşı sorumluluğumuz insan ile sınırlı değil.

Hayvancılığın ve hayvan tüketmenin etkileri konusunda toplumun büyük bölümünün yeteri kadar bilgi sahibi olmaması, sorumluluklarımız noktasında bizi harekete geçmeye zorluyor.

Vegan Akademi bu alandaki bilgi eksikliğini gidererek, özellikle toplumsal değişim yoluyla geleceği şekillendirecek olan gençleri hedefleyen bir eğitim platformu olarak kuruldu. Vegan Derneği bünyesinde üniversitelerde ücretsiz eğitimler düzenleyen Vegan Akademi, bilimsel bulgulardan yola çıkarak alanında uzman konuşmacılarla birlikte bu alandaki soru işaretlerini gidermeyi ve hatalı algıyı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Vegan Akademi’nin kapsama alanı tüm Türkiye…

Ne yapabilirsiniz?

Siz de okulunuzda Vegan Akademi’yi görmek istiyorsanız bizimle akademi@tvd.org.tr adresi üzerinden irtibata geçebilir, düzenleyeceğimiz etkinlikte bizimle çalışabilirsiniz.

Vegan Akademi’nin Türkiye’nin farklı illerindeki üniversite öğrencilerine ulaşabilmesi için çalışmalarımızı desteklemek üzere Vegan Akademi Fon için bize bağış yapabilirsiniz.

Gelin, geleceği birlikte değiştirelim!