Dünya'dan Genel

Süt ürünlerine vegan alternatiflerin satışı Birleşik Krallık’ta 2019’da 3 kat daha büyük

Yazan TVD

En son verilere ve yeni bir pazar araştırmasına göre, İngiltere’de gitgide daha fazla tüketici bitki bazlı alternatif gıda ürünlerini satın alıyor ve vegan ürünleri denemeye yönelik tutumlarda daha önce benzeri görülmemiş bir pozitif eğilim var.

Whole Foods Market adlı ABD kökenli çokuluslu süpermarket zinciri Birleşik Krallık’taki satışlarında vegan ürünlere dair yaygın varsayım ve tahminlerin çok üstünde bir sonuçla karşılaştı: Söz konusu vegan alternatiflerin satışları ilk kez bu yıl süt ürünlerinden 3 kat daha büyük.

Perakendeci olarak müşterilerinin ürünlere yönelik değişen tutumlarına dair bir araştırma da yaptıran Whole Foods Market süt ürünlerinin (dairy foods) bitki bazlı alternatiflerine (non-dairy foods) kıyasla daha az tercih edilmesine ilişkin bazı detayları da PBN ile paylaştı:

Tüketicilerin %17’si “vegan peynir” yediğini belirtirken 3’te 1’inden fazlası da denemeye açık olduğunu söylüyor. Kadınların böyle bir deneyime daha açık olduğu bulgulanırken (%39) yaklaşık %25’i zaten “vegan peynir” tüketmiş/tüketmekte olan milenyum kuşağı ise bu tür bir denemeye en açık olan yaş grubu olarak öne çıkmakta.

Yararlanılan kaynak:
Non-Dairy Sales 3 Times Bigger Than Dairy Sales At Whole Foods Market In 2019
http://bit.ly/2pRUx5e

Yazar Hakkında

TVD

Yorum Yap

8 + 5 =


Paylaşım