Dünya'dan Genel

IKEA Avrupa’da Çilekli Vegan Dondurma Çıkartıyor

Yazan TVD

Firma önümüzdeki ay müşterilere sunulması beklenen seçeneğin ‘gezegenimiz için daha iyi’ olduğunu açıkladı

Mobilya devi IKEA önümüzdeki ay Avrupa’daki mağazaları genelinde çilekli vegan dondurma seçeneğini sunmaya başlayacak. Meyve bazlı olan ve çilek püresinden yapılan ürünün karbon ayakizi hayvansal süt bazlı benzer ürünlere göre yarıya iniyor.

“Geçen aylarda bu dondurma için doğru tadı ve dokuyu yakalamak için tedarikçimizle yoğun bir çalışma içindeydik” diye açıklamada bulunan IKEA Yemek Hizmetleri AB’nin Ticaret Müdürü Sandra Lindh, “amacımız çok popüler olan hayvansal süt bazlı dondurmamız kadar yumuşak, havalı ve nefis olan bitkisel bazlı bir ikram sunmaktı. Hayvansal sütlü ürünlerden uzak durma ihtiyacı olan veya bitkisel bazlı gıdalar tüketmeyi tercih eden müşterilerimiz için kolay, ekonomik ve nefis bir seçenek oldu.” diye devam etti.

Şirket dünya bazında IKEA Bistro’larında sunmak amacıyla başka bitkisel bazlı dondurma seçenekleri geliştirmeye devam edeceklerini ve bunların soya veya yulaf bazlı olabileceğini belirtti. Nihai hedeflerinin dünyanın değişik yerlerindeki müşterilerinin damak zevklerini dikkate almak olduğu da ayrıca belirtildi.

Yazar Hakkında

TVD

Yorum Yap

5 + 9 =


Paylaşım