Dünya'dan Genel Sağlık

Doktorlar Hastalarına Reçete Olarak Sağlıklı Vegan Yiyecekler Öneriyor

Yazan TVD

7 Aralık’ta Michigan, Detroit’te vegan beslenme ile dünya üzerindeki en yaygın hastalıkların önlenmesindeki faydalarına odaklanan bir seminer düzenlenecek. Seminer, bitkisel beslenmenin insan sağlığına olan faydalarını savunan Paul Chatlin’in kurucusu olduğu Bitki Bazlı Beslenme Destek Grubu (PBNSG) tarafından yürütülecek.

Semiter’de 60’a yakın veganizmin insan sağlığına olan etkileri alanlarında uzmanlaşmış doktor konuşma yapacak. Konuşmacılar arasında diyabet uzmanı Caroline Trapp, Dr. Joel Kahn ve Dr. Robery Brakey gibi ünlü isimler de bulunuyor.

Joel Khan, Veg News’e verdiği demeçte, bitki bazlı beslenmenin en yaygın 15 kronik hastalığa yakalanmama, hastalığı durdurma ve hatta hastalığı yok etmedeki bilimsel kanıtlarının çok güçlü olduğunu söyleyip, vegan beslenmenin bu hastalıkları tedavi etmedeki başarısının ise ilaçlardan daha hızlı ve de ucuz olduğunu ekliyor.

Seminere katılım şu an için reçete yazabilen tıp doktorlarına açık, fakat reçete yazma imkanı olmayıp seminere katılmak isteyenler için de ek kontenjan olabileceği belirtiliyor.

 

*Kaynak

Yazar Hakkında

TVD

Yorum Yap

5 + 1 =


Paylaşım